Saldinātājs eritritols.

Saldinātājs eritritols.

Eritritols ir salds un dabīgs bezkaloriju saldinātājs, kas aizstās cukuru Tavā virtuvē bez nepatīkamas pēcgaršas. 

Šajā rakstā uzzināsi par eritritolu visu svarīgāko – kā tas garšo, kā ietekmē cukura līmeni, vai tā lietošana ir droša cilvēkiem ar cukura diabētu un kā to vari izmantot.

 

Eritritola garša un ietekme, salīdzinot ar cukuru:

Eritritols izskatās un garšo kā cukurs, bet tam ir 0 kalorijas. Tam ir aptuveni 70% no cukura salduma, tāpēc ražotāji to bieži sajauc kopā ar stēviju (300 reizes saldāka par cukuru) vai ar mūku augli (100-250 reizes saldāks par cukuru). Tā iegūst tādu pašu saldumu kā cukuram, lai to varētu iekļaut receptēs tādā pašā daudzumā kā cukuru.

Pēc eritritola nav jūtama vēsa vai rūgta pēcgarša, kā tas var būt pēc citiem saldinātājiem. Eritritola glikēmiskais indekss ir 0, kas nozīmē, ka tas nepaaugstina cukura līmeni asinīs (cukura GI ir 60-65).

Eritritols nemaina pH līmeni mutē, līdz ar to neveicina kariesa attīstību. Tāpēc šis saldinātājs bieži tiek iekļauts zobu pastu un košļājamo gumiju sastāvā.

 

Kā eritritols tiek iegūts?

Eritritols ir dabīgs saldinātājs - cukura spirts, kas dabiski sastopams augļos, dārzeņos un sēnēs. Veikalos nopērkamo eritritolu iegūst fermentējot kukurūzu un citus cieti saturošus produktus.

 

Eritritola lietošana cilvēkiem ar cukura diabētu.

Eritritols ir drošs lietošanai cukura diabēta slimniekiem un cilvēkiem ar lieko svaru, jo neietekmē cukura līmeni.

 

Kā izmantot eritritolu?

Eritritolu var izmantot saldu izstrādājumu cepšanai un ievārījumu vārīšanai. Ar to var saldināt tēju, kafiju un citus dzērienus. To var izmantot gatavojot saldējumu un konfektes. Eritritols lieliski aizstās cukuru jebkurās saldo ēdienu, uzkodu un dzērienu receptēs.

 

Ja meklē saldinātāju ar maksimāli tuvu garšu kā cukuram un bez kalorijām, eritritols būs lieliska izvēle. 

Anata.lv piedāvājumā ir 9 veidu eritritola saldinātāji. Mūsu favorīts ir Sukrin gold, kas ir universāls un īpaši iecienīts kafijas un tējas saldināšanai, taču perfekti iederēsies jebkurās saldās receptēs.

 

Atgriezties pie rakstiem

Atstāt komentāru

Lūdzu, ņem vērā, ka komentārs tiks apstiprināts pirms publicēšanas.